Чому варту вдвдати бальнеологчний курорт Трускавець

Курортн куточки колишнього СРСР туристами дос цнуються на дуже високому рвн,  це зрозумло. Адже вс в дитинств здили вдпочивати з батьками на знаменит чорноморськ курорти, насолоджувалися красою гр з балконв кавказьких здравниць  дивилися в сувору приморську далину, стоячи на балтйському пляж. Ц спогади залишилися з нами на все життя,  в гонитв за ними ми готов жертвувати вже порядком набридлими популярними курортами Близького Сходу.

вдпочинок в Трускавц

Одним з заповдних туристичних мсць  територя прикарпатсько Украни. Витонченсть скульптурних форм Львова, приголомшлива природа передгр'в, а для бльш просунутих людей це ще  затишне мстечко яке пестить слух м'ям - Трускавець.

Люди знають Трускавець, звичайно ж, як мсце санаторно-курортного вдпочинку. У мст  безлч земних  пдземних мнеральних джерел, настльки рзних за свом хмчним складом, що нема, напевно, тако хвороби (крм невилковних), вд яко сюди б не прижджали лкуватися люди.

Найвдомша з мсцевих мнеральних вод Трускавця - «Нафтуся» ма, мж ншим, свтову славу. Назва води не дарма ма клька нафтовий вдтнок: у  склад досить високий вмст органчних речовин, що входять до складу «чорного золота».

З нших мсцевих мнеральних вод можна видлити так, як «Маря», «Софя» (дуже корисн при лкуванн хвороб шлунково-кишкового тракту), «Бронслава» (вода, незамнна при загальному лкуванн верхнх дихальних шляхв)  «Юзя» (вдмнно очища шкру).

Мж ншим, саме тут розташовуться мнерально-сольове джерело «Барбара», що подарувало свтов ункальну сль. За складом  поднанням цлющих властивостей «Барбару» справедливо вважають серйозним конкурентом знаменитих карловарських солей. · вживання стимулю роботу жовчовивдних органв, допомага в лкуванн таких хвороб як панкреотит, гепатит, цукровий дабет, артрит, артроз  деяких нших.

До загальнокурортних  корисних для здоров'я установ у Трускавц вдносяться два бювети мнерально води, дв великих бальнеологчних лкарн, курзал, нгаляторй, загальнокурортний дагностичний центр з двома полклнками,  близько сорока вдомих санаторв  пансонатв.

Трускавець, однак, це не тльки одна велика лкувально-профлактична зона з безлччю пансонатв для людей, що прижджають пдлкуватися. В мст   пам'ятки, не пов'язан з ункальними природними особливостями заповдного мсця (або пов'язан з ними опосередковано).

Так, в самому центр мста розташований великий парк Адамвка (його ще називають по-простому Курортним парком), в якому  знаходиться Центральний бювет мнеральних вод. Вд нього вялом розходяться прогулянков але, бжать через пагорби, повз як зустрчаються на кожному кроц пам'яток, - до трьох нших мнеральних джерел  найстаршому павльйон, побудованому для прийому цлющих вод. Крм бювету, курортний парк славиться ункальними зборами екзотичних рослин  дерев: самшитами, веймутовими соснами  срблястими кленами. Знайти парк буде нескладно, - якщо перефразувати вдому приказку, у Трускавц до нього ведуть вс дороги, але для прив'язки слд запам'ятати найменування бульвару Торосевича - головно але, яка прорза парк.

Любител церковно архтектури можуть насолодитися виглядом  внутршнм нтер'ром греко-католицько церкви Святого Миколая, побудовано в другй половин XIX-го столття (розташовуться на роз вулиц С.Бандери  Стебницькй). Побудований на мсц бльш давнього храму, костел у 20-х роках минулого столття перебував у запустнн, проте в 1938 роц був реконструйований за проектом архтектора Лева Шелевича,  сьогодн явля собою ункальний приклад захдно-укранського католицького зодчества.

Пам'ятки Трускавця цим аж няк не обмежуються. Любител сторико-географчних знань можуть навдатися в мський музей «¶сторя Трускавця», розташований в дуже оригнальному  еклектичному по архтектур будвл мсько влли Саруш (на площ Счових стрльцв). У стнах музею можна дзнатися багато цкавого про сторю Трускавця - з моменту зародження в XV столтт в якост маленького селища до сьогодншнього дня.

А сторя Трускавця дйсна цкава  примтна. Вперше в офцйних джерелах мсто згадуться в XV столтт, хоча сьогодн археологи знаходять деяк предмети побуту  бльш раннх перодв, що говорить про те, що, швидше за все, люди стали жити постйно на мсц сучасного Трускавця з Х¶-Х¶¶ столть. Вже в середн столття Трускавець був вдомий в ґвроп як мсцевсть з безлччю корисних для здоров'я мнеральних джерел. У 1827 роц в Трускавц було побудовано примщення, в якому розташовувалися всм лкувальних ванн - цю дату  можна вважати офцйною датою визнання Трускавця курортом. В той час мсто перебувало у володнн Австро-Угорсько мпер,  псля визнання курортом став бурхливо розвиватися - лкуватися сюди прижджали тисяч туриств з всього свту.

Трагчн под ХХ столття не обйшли стороною Трускавець - багато чого пережили городяни  за роки велико Втчизняно вйни. Вже в 1950-му роц, вдновлений радянськими будвельниками, Трускавець офцйно отриму статус мста, через два роки отриму визнання «всесоюзно здравниц»,  з тих пр активно розвиваться  з кожним мстом тльки гарнша.

Таким чином, можна сказати, що вдпочинок в Трускавц - це не просто подорож в курортно-санаторний заповдник з метою лкування рзних недуг. При бажанн, поздку в цей старовинний укранський городок Льввсько област можна перетворити на захоплююче  пзнавальне турне вчасно вдпочинку в Карпатах, в ход якого характерн для захдних областей пам'ятки Украни вдкриються для Вас з абсолютно нового боку.


Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться